Farby na textil Pentart

Hobby farby na textil značky Pentart od maďarského výrobcu Pentacolor. Sú vhodné na prírodne textílie, ako aj na zmesové latky s obsahom bavlny aspoň 50%. Pentacolor je rodinná spoločnosť založená pred 30 rokmi profesionálnymi chemikmi. Našou hlavnou činnosťou je vývoj a výroba chemikálií pre kreatívne hobby techniky.

Pentart Fabric & Leather paint

Farba na vodnej báze s vysokým obsahom pigmentov, určená na textil, kožu, koženku a PVC. Má výbornú kryciu schopnosť, po uschnutí nepraská, zachováva pružnosť a mäkkosť textilu. Po 1 týždni prirodzeného schnutia, alebo po fixácii žehlením je dekorovaný textil prateľný.

Fabric and leather paint sú vysokokvalitné elastické farby na textil a kožu, ale sú výborné aj na farbenie koženky a vinylu. Výborne kryjú na svetlom aj na tmavom textile. Po uschnutí je farba elastická a má jemný povrch. Farby majú krémovú konzistenciu a sú výborné na techniky šablónovania. Textil je možný prať v práčke na jemnom programe.

Pentart Fabric paint

Vodou riediteľné farby na textil s kvalitnými svetlostálymi pigmentami. Farby možno vzájomne miešať a vytvoriť tak ďalšie odtiene. Farby na textil veľmi dobre držia na prírodných textíliách (napr. bavlna, ľan a pod.) pri zmesových syntetických tkaninách sa odporúča podiel bavlny viac ako 50% . Po fixácii zažehlením sú farby odolné bežnému užívaniu a praniu v práčke (odporúčame výrobok obrátiť na rub).

Vlastnosti a charakteristika:

– vhodné pre maľovanie štetcom, tlač a pečiatkovanie
– na tmavý podklad odporúčame motív podmaľovať bielou alebo inou svetlou farbou
– po zaschnutí farby fixujeme žehličkou 3-5 min., teplotu nastavte podľa typu textílie
– zažehľujeme z rubu alebo cez papier na pečenie
– po zažehlení je farba odolná voči praniu z rubu na 60 ° C (metalické odtiene do 40 ° C)

Pentart Chameleon

Vodou riediteľné farby na textil s kvalitnými svetlostálymi pigmentami.Farby možno vzájomne miešať a vytvoriť tak ďalšie odtiene. Svetlejšieho tónu docielime pomocou zosvetlenia. Farby na textil veľmi dobre držia na prírodných textíliách (napr. bavlna, ľan a pod) i zmesových syntetických tkaninách (do 20%). Po fixácii zažehlením sú farby odolné bežnému užívaniu a praniu v práčke (odporúčame výrobok obrátiť na rub). Môžete si originálne ozdobiť tričko, nohavice, tašku, dáždnik, namaľovať obrus – skombinujte svoju nápaditosť a kreativitu s farbami na textil. Vlastnosti a charakteristika: – vhodné pre maľovanie štetcom, tlač a pečiatkovanie – u tmavého podkladu odporúčame motív podmaľovat bielou alebo inou svetlou farbou – riediteľné vodou, voľne schnúce – farba sa vpíja do textilného vlákna a po vyschnutí nepraská a nelúpe sa – po zaschnutí farby fixujeme žehličkou 3-5 min., teplotu nastavte podľa typu textílie – zažehlujeme z rubu alebo cez papier na pečenie – po zažehlení je farba odolná voči praniu z rubu na 60 ° C (metalické odtiene do 40 ° C)

Pentart Delicate Fabric paint

Farby na textil glamour (Fabric paints glamour) sú krásne glitrové farby na vodnej báze. Po nanesení na textil a vysušení zostáva tkanina elastická a jemná na dotyk. Vďaka špeciálnym pigmentom majú vysokú krysiu schopnosť a sú preto vhodné na svetlý aj na tmavý textil. Farba má veľmi jemnú konzistenciu a je vhodná na šablónovanie. Po zafixovaní žehličkou na stupni bavlna, môžeme textil prať v práčke.

Pentart Fabric mist spray

Spreje Fabric mist sú na vodnej báze a používajú sa na farbenie svetlého textilu. Vďaka svojej striekacej forme sa dajú použiť na batikovanie a šablónovanie. Farba sa dá fixovať zažehlením po dobu 30 sekúnd cez papier na pečenie na stupeňi bavlna. Následne ho možno prať pri 40 °C.