Sady farieb na textil

Na dekorovanie textilu vám ponúkame farby na textil v sadách od výrobcov Pentacolor, Pébeo, Nerchau, Darwi, Marabu. Nižšie uvádzame len niektoré v našej ponuke.

Farby na textil Marabu Textil Trend set “Sweet Candy“

So súpravou trendových farieb Marabu Textil SWEET CANDY s „cukríkovými“ odtieňmi farieb na textil môžete všetky textílie premeniť na jedinečné módne kúsky. Farby sa môžu navzájom miešať a dajú sa riediť vodou. Na svetlých textíliách veľmi dobre kryjú. Sú ideálne pre šablónovanie a pečiatkovanie. S priloženým Marabu Fashion-Liner môžete textílie dozdobiť podľa vlastného vkusu a trblietavý efekt linera Vám navyše kresbu perfektne zvýrazní. Farbu Marabu Textil možno po fixovaní prať až na 60° C, ale pokiaľ na výzdobu použijete Marabu Fashion-Liner, textílie možno prať len do 40° C.

Marabu Textil Painter sada 8 popisovačov hrot 1 – 2 mm

Marabu Textil Painter je špeciálny vodou rozpustný popisovač, ktorý je určený na všetky svetlejšie textílie. Je vhodný pre školy, hobby a na voľný čas. Po zafixovaní je motív hebký na dotyk, odolný voči svetlu a možno ho prať pri teplote do 60°C.

Všetky textílie pred aplikovaním vyperte, aby ste ich zbavili apretúry a aviváže. Popisovač je vybavený kapilárnym systémom, preto ho nie je potrebné špeciálne aktivovať. Vrchnáčik popisovača vždy dobre zatvorte a popisovač uchovávajte vo vodorovnej polohe.

Nakreslený motív sa musí nechať zaschnúť asi 30 minút až 1 hodinu a potom sa musí zafixovať. Fixovať sa môže žehličkou nastavenou na teplotu pre bavlnu bez použitia pary alebo v rúre 8 minút pri teplote 150°C (okrem syntetických a zmiešaných materiálov). Pri fixovaní žehličkou sa prežehľuje každá plocha veľkosti 30cm x 30cm cca 3 minúty.

Popisovače sa dajú veľmi dobre kombinovať s farbami Marabu Textil. Vyrábajú sa s dvomi hrúbkami hrotov; 1-2 mm pre maľovanie detailov alebo 2-4 mm pre plošné maľovanie.

Farby na textil Nerchau Textile Art sada INDIA 6x20ml

Nerchau Textile Art na tmavý textil sú vodou riediteľné farby na textil s kvalitnými svetlostálymi pigmentami. Farby na textil Nerchau Textile Art sa môžu vzájomne miešať a vytvoriť tak ďalšie odtiene. Svetlejšieho tónu dosiahnete pomocou zosvetlenia. Farby na textil veľmi dobre držia na prírodných textíliách (napr. bavlna, ľan a pod) i zmesových syntetických tkaninách (do 20%). Po fixácii zažehlením sú farby odolné bežnému užívaniu a praniu v práčke (odporúčame výrobok obrátiť na rub). Môžete si originálne ozdobiť tričko, nohavice, tašku, dáždnik, namaľovať obrus – skombinujte svoju nápaditosť a kreativitu s farbami na textil.

farby na textil Nerchau Textile Art na tmavý textil sú vhodné na maľovanie štetcom, tlač a pečiatkovanie u tmavého podkladu odporúčame motív podmaľovat bielou alebo inou svetlou farbou riediteľné vodou, voľne schnúce farba sa vpíja do textilného vlákna a po vyschnutí nepraská a nelúpe sa po zaschnutí farby fixujeme žehličkou 3-5 min., teplotu nastavte podľa typu textílie zažehľujeme z rubu alebo cez papier na pečenie po zažehlení je farba odolná voči praniu z rubu na 60 °C.

Pébéo Setacolor opaque, sada veľká 12 x 20 ml

Pébéo Setacolor Opaque sú jasné a sýte, vodou riediteľné fary na svetlý, farebný a tmavý textil. Široká paleta doplnkových produktov Vám pomôže pri vytváraní zaujímavých efektov. Po zafixovaní a dajú prať a všetky tieto ojedinelé farby majú vynikajúcu odolnosť voči svetlu.

Paleta Setacolor Opaque má 40 farieb vrátane 15 trblietavých odtieňov + doplnkové produkty (všetky farby sa môžu vzájomne miešať). Farby sú žiarivé a intenzívnej, ktoré materiálu ponechávajú jeho pružnosť a ohybnosť. Farby sú použiteľné bez riedenia, k použitiu do rozprašovača rieďte riedidlom Lightener 110 ml, alebo použite farby Soleil, ktoré nie je potrebné riediť. Sú vhodné najmä k aplikácii na bavlnu a iné prírodné alebo umelé látky (dopredu vyprané bez nečistôt). Farby schnú pozvoľna na vzduchu,  suché sú behom 1 hodiny. Fixujú sa zažehlením z rubové strany materiálu po dobu 5 min., alebo vložením na 5 minúť do rúry predhriatej na 150°C. Po fixácii sú farby nezmývateľné. Nafarbenú latku je možné prať v rukách alebo v pračke pri 40°C, alebo čistiť za sucha. Náradie sa pred zaschnutím dá dobre umyť pomocou mydlovej vody.