Spreje na Textil

Internetový obchod e-Výtvarnepotreby vám ponúka spreje na textil, s ktorými si môžete rožšíriť techniky dekorovania všetkých druhov textílí.

Marabu Fashion Spray

Jednoduché použitie – originálny výsledok.

Marabu Fashion Spray je sprejová farba na báze vody v praktickom rozprašovači. Farba umožňuje využívať rôzne techniky maľovania textílií akými sú napr. striekanie voľnou rukou s farebnými prechodmi, prekrývanie motívov, striekanie pomocou šablón alebo viazanie. Je svetlostála, bez zápachu a je určená na svetlé textílie s max. 20% obsahom umelých vlákien.

Hlavné charakteristiky Marabu Fashion Spray:

• Textilná farba v spreji na báze vody
• Bez zápachu, svetlostála
• Brilantné odtiene
• Mäkká na dotyk
• Na svetlé tkaniny s max. 20% obsahom syntetických vlákien
• Po fixovaní možno prať až na 40° C
• Ideálna na striekanie voľnou rukou, maľovanie pomocou šablón a na mnoho ďalších techník

Marabu Textil Design

Akrylový spray Marabu Textil Design je určený na dekoráciu textilu zbaveného apretúry. Je veľmi vhodný na sprejovanie motívov cez šablóny. Vďaka novej receptúre je aplikácia sprejom optimalizovaná a nové odtiene a efektové farby prinášajú ešte viac tvorivých možností pre vlastný design textílií. Nie je však vhodný na dekorovanie každodenne nosených odevov. Nový program ponúka hodvábne matné klasické odtiene, kovové odtiene, svetlé neónové odtiene a módnu tabuľovú farbu na textílie.

Sprej Marabu Textil Design je rýchloschnúci, odolný voči poveternostným vplyvom, svetlostály (okrem neónových odtieňov). Sprejom farebne upravené tkaniny nie je potrebné fixovať. Po uschnutí sa môžu tkaniny a odevy prať pri teplote do 30°C, pričom sa perú a žehlia vždy z rubovej strany.

Pred prvým použitím farby je nutné odstrániť bezpečnostný krúžok a pred každým použitím je potrebné sprej silno potriasť. Sprej sa na malé plochy aplikuje zo vzdialenosti 3 – 5 cm a na väčšie plochy z 15 – 20 cm. Pri sprejovaní sa musí sprej držať vertikálne. Po ukončení práce je nutné sprej otočiť a vystriekať zvyšok farby z trysky.

Pébéo 7A

Sprejová farba na vodnej báze je vhodná na väčšinu tmavých aj svetlých textílií ( predprané prírodné alebo syntetické vlákna ako ľan, bavlna, polyester …). Farby sú vďaka svojej nepriehľadnosti vrstviteľné a na svetle stále.

Sprejová farba 7A od Pebeo schne na vzduchu 15 minút. Sušenie v sušičke sa neodporúča. Farby môžete zažehliť – po dobu 5 minút, žehličku si nastavte na program bavlny bez pary a žehlite textil z opačnej strany. Druhá možnosť je pečenie v domácej rúre po dobu 5 minút pri 150 ° C (stabilná teplota).

Návod na ošetrenie dekorovaných textílií: po aplikácii sa dekorované textílie dajú prať v práčke pri 40 ° C alebo ručne. Suché čistenie sa neodporúča. Návod na ošetrenie použitého spreja: Sprej sa nanáša štetcom, ktorý si vyžaduje určitú starostlivosť. Po každom použití by sa mal vyčistiť. Trysku vyčistite vodou. Skladovanie: Uchovávajte mimo dosahu extrémneho tepla a chladu.