Syntetické štetce

Syntetické štetce sú navrhnuté tak, aby napodobňovali vlastnosti prírodných štetcov bez špeciálnej starostlivosti potrebnej na ich údržbu. Tieto štetce sú vynikajúce na akrylové farby. Umelci s obmedzeným rozpočtom ich môžu použiť na kvaš alebo na farby na olejovej báze pre ich schopnosť udržať si tvar a pri správnej starostlivosti vydržia roky.

Syntetické štetce majú syntetické vlasy a zanechávajú na maľbe menej stôp po štetci ako prírodné vlasy, čo je výhodou. Na rozdiel od iných štetcov sa dajú použiť ako akrylové štetce na uchytenie väčšieho množstva farby alebo na pridanie jemných odleskov k maľbe zátišia.

Maliarsky štetec sa zvyčajne vyrába upnutím štetín na rukoväť s objímkou . Sú dostupné v rôznych veľkostiach, tvaroch a materiáloch. Hrubšie sa používajú na vypĺňanie a tenšie na detaily. Môžu byť rozdelené na štetce pre dekoratérov používané na maľovanie a zdobenie a štetce pre umelcov používané na vizuálne umenie .

Štetce používali ľudia už v paleolitickej ére asi pred 2,5 miliónmi rokov na nanášanie pigmentu .

 

  • 2.3016.45

    Kvalitný štetec vyrobený zo špeciálnych toray vlasov (syntetických) s rôznou hrúbkou vlákna. Kapilárny efekt porovnateľný s prírodnými štetinami.

    štetec Marabu Fino, synteticky štetec z toray vlákien , bezšvová strieborná objímka, zelená drevená rukoväť.