Polymérová modelovacia hmota Cernit

Cernit je polymérová modelovacia hmota, ktorá sa vytvrdzuje pečením. Všetky farebné varianty Cernitu sa môžu navzájom miešať miesením, prelínaním alebo mramorovaním a tak si vytvoriť nekonečne mnoho vlastných odtieňov. Farebný odtieň hmoty sa môže zosvetliť zmiešaním s bielou krycou farbou a pastelové odtiene dosiahnete primiešaním priehľadnej hmoty. Pri práci s Cernitom je dôležité mať čisté ruky a pracovať s ním na čistej pracovnej ploche.

Použitie
Z Cernitu môžete modelovať rôzne predmety napr. prstami, nechtami, štetcom, špachtľou, nožničkami a pod., môžete ním predmety obaľovať, vytvárať štruktúry pomocou listov, čipiek, peria a iných predmetov s reliéfom, vyrezávať rôzne tvary, vyrábať šperky, odtlačky na odlievanie, modelovať hračky, postavičky, zvieratká a pod.

Príprava
Príprava Cernitu pred modelovaním je veľmi jednoduchá, lebo hmota intenzívne reaguje na teplotu. Cernit si pripravíte na vláčnu, tvarovateľnú hmotu miesením alebo šúľaním v rukách alebo na pracovnej ploche. Veľkou výhodou modelovacej hmoty Cernit je, že ani pri dlhšom spracovávaní nešpiní ani ruky, ani nástroje a ani svetlé a tmavé farby sa navzájom nešpinia. Pokiaľ hmota pri príprave príliš zmäkne, vložte ju na niekoľko minút do chladničky alebo ju nechajte vychladnúť na vzduchu a až potom pokračujte v jej spracovaní.

Pečenie
Predmety vyrobené z Cernitu sa vytvrdzujú jednoduchým pečením v rúre na pečenie. Na pečenie sa nikdy nesmie použiť mikrovlnná rúra! Pred pečením nechajte hmotu dobre vychladnúť, nevkladajte ju do rúry bezprostredne po vymodelovaní. Cernit na vzduchu nevysychá, preto môžete nepoužitý zvyšok hmoty uložiť do chladu.

Rúru na pečenie predhrejte na teplotu 110°C a teplovzdušnú rúru na 100°C. Predmet umiestnite na alobal alebo sklenený tanier a pečte 20-30 minút v závislosti od hrúbky predmetu. Po upečení je predmet z Cernitu taký tvrdý, že ho môžete vŕtať, brúsiť alebo inak mechanicky opracovávať. Pokiaľ vznikne počas vytvrdzovania na predmete trhlina, môžete ju vyplniť modelovacou hmotou a nechať predmet znovu vytvrdiť a nerovnosť potom zabrúsiť.

Vychladnutý predmet môžete ešte vymaľovať vodou riediteľnými farbami a ozdobiť podľa vlastnej fantázie. Farby budú na predmete lepšie držať, ak ho najprv dobre omyjete alebo ľahko zdrsníte. Maľbu môžete aj fixovať bezfarebným lakom.

Upozornenie – vhodné pre deti od 8 rokov pod dohľadom dospelých!

Bezpečnostné pokyny
Modelovacia hmota Cernit vyhovuje európskej norme EN/71/1/3/5/9. Modelovacia hmota nepatrí do úst a nie je určená na konzumáciu! Neprekračujte maximálnu teplotu pečenia 130°C (266°F) lebo hrozí uvoľňovanie nebezpečných plynov. Neprekračujte dobu pečenia 30 minút. Pomôcky po použití očistite a dôkladne si umyte ruky. Pri práci nejedzte, nepite a nefajčite!

Usporiadať podľa 
Výrobca 

Modelovacia hmota Cernit Number One 62 g s
Cernit Number One 62 g, s porcelánovým efektom

naša cena 1,68 EurGlamour - modelovacia hmota Cernit s perleťovým a
Cernit Glamour 62 g, s perleťovým a kovovým efektom

naša cena 1,68 EurTranslucent - modelovacia hmota Cernit s
Cernit Translucent 62 g, s priehľadným efektom

naša cena 1,68 EurNeon Light - modelovacia hmota Cernit s reflexným
Cernit Neon Light 62 g, s reflexným efektom

naša cena 1,68 EurNature - modelovacia hmota Cernit s efektom zeme
Cernit Nature 62 g, s efektom zeme a kameňa

naša cena 1,68 Eur


YmFkMT