Farby na hodváb

Marabu Silk zažehľovacie

Marabu Silk sú jasne žiarivé, svetlostále, vodou riediteľné farby určené na maľovanie na všetky typy hodvábu a jemné bavlnené tkaniny. Farby sú vhodné pre školy, hobby a voľný čas, umeleckú tvorbu a remeslá. Sú určené aj pre začiatočníkov, lebo sa s nimi ľahko pracuje a aj ich fixácia je nenáročná. Po fixácii farieb sa vymaľovaný hodváb môže prať v práčke alebo chemicky čistiť. Štetce a iné pracovné pomôcky bezprostredne po práci ľahko očistíte vo vode.

Marabu Silk sa výborne rozpíjajú. Intenzívne farebné odtiene sa môžu navzájom miešať a tým vytvárajú ďalšie nádherné farebné tóny. Odtiene farieb Marabu Silk sú rozdelené do skupín odtieňov, ktorých kombináciou dosiahnete elegantné a atraktívne výsledné kreácie.

Marabu Silk je možné použiť na všetky maliarske techniky (akvarel, airbrush, použitie efektovej soli a pod.)

Pébéo Setasilk

29 odtieňov živých a intenzívnych farbieb na hodváb, vyrobených zo živice a disperzných pigmentov, vzájomne miešateľné, riediteľné vodou.

Fixujú sa žehlením 3-4 minúty z rubovej strany (žehlička by mala byť nastavená na bavlnu). Po zažehlení sa vyznačujú vysokou odolnosťou voči ručnému praniu.  Nafarbený hodváb neztráca nič zo svojej pružnosti a lesku. Na vzduchu sú suché behom niekoľkých minút. Sú vhodné na všetky druhy hodvábu.

Balenie 45 ml alebo 250 ml.

Nerchau Seiden Art

Farby na hodváb Nerchau Seiden Art sú jasne žiarivé, svetlostále, vodou riediteľné farby určené pre maľovanie na všetky typy hodvábu a jemné bavlnené tkaniny. Farby sú vhodné pre školy, hobby a voľný čas. Sú určené aj pre začiatočníkov, lebo sa s nimi ľahko pracuje.

Po zaschnutí farby fixujeme zažehlením rubovej strany cca 2min. Po fixácii farieb sa vymaľovaný hodváb môže prať v práčke alebo chemicky čistiť. Štetce a iné pracovné pomôcky bezprostredne po práci ľahko očistíte vo vode. Farby sa výborne rozpíjajú. Intenzívne farebné odtiene sa môžu navzájom miešať a tým vytvárajú ďalšie nádherné farebné tóny. Pre maľovanie rôznych obrysov na hodváb sú určené kontúrové farby.

 

Silk Royal sú vysoko koncentrované, vodou riediteľné farby vynikajúcej kvality, šetrné k životnému prostrediu. Sú univerzálne a môžu sa použiť pri obvyklých maliarskych technikách, ako napr. Gutta technika, batikovanie, maľovanie so zahusťovadlom, vytváranie efektov so soľou, pri akvarelovej technike, maľovaní pomocou šablón, spreja a pod.

Farby Silk Royal sa môžu navzájom miešať. Sú tak silno koncentrované, že ich odporúčame riediť vodou vždy, aby sa nemusela zbytočne vypierať prebytočná farba. Na riedenie farby sa môže použiť aj biely odtieň.

Výrobcovia odporúčajú fľašky skladovať na chladnom a suchom mieste mimo dosahu detí a chrániť ich pred mrazom a priamym slnečným svetlom.

Aby sa dosiahol čo najlepší účinok farieb, odporúča sa pred maľovaním hodváb preprať v mydlovej vlažnej vode a dobre vyplákať. Odstráni sa tým apretúra, ktorá môže prekážať pri správnom aplikovaní farieb.

Vymaľovaný hodváb sa po vyschnutí musí zafixovať. Po fixovaní sa farby nádherne rozžiaria, hodváb je krásne lesklý a na dotyk veľmi jemný a padavý.

Pre farby Silk Royal sa odporúča doba schnutia hodvábu až 24 hodín. Po fixácii treba hodváb dôkladne preplachovať v studenej vode a keď už je voda čistá oprať ho vo vlažnej vode jemným pracím prostriedkom.
Usporiadať podľa 
Výrobca 

Marabu Silk sú jasne žiarivé, svetlo stále, vodou
Silk (Marabu) 50ml 005 malinová

naša cena 4,60 EurMarabu Silk sú jasne žiarivé, svetlo stále, vodou
Silk (Marabu) 50ml 020 žltá citrónová

naša cena 4,60 EurMarabu Silk sú jasne žiarivé, svetlo stále, vodou
Silk (Marabu) 50ml 222 vanilková

naša cena 4,60 EurMarabu Contours & Effects sú kontúrové farby,
Marabu Kontúra na hodváb 50 ml štandardný odtieň

naša cena 5,50 EurMarabu Contours & Effects sú kontúrové farby,
Marabu Kontúra na hodváb 50 ml kovové a perleťové odtiene

naša cena 6,00 EurMarabu Contours & Effects sú kontúrové farby,
Marabu Kontúra na hodváb 25 ml štandardný odtieň

naša cena 3,50 EurMarabu Contours & Effects sú kontúrové farby,
Marabu Kontúra na hodváb 25 ml kovové a perleťové odtiene

naša cena 3,90 EurMarabu Silk Easy Fix Napínanie hodvábu na drevený
Marabu Silk Easy Fix 150 ml

naša cena 6,50 EurSetasilk - farby na hodváb 29 odtieňov živých a
Pébéo Setasilk 45 ml

naša cena 3,31 EurPébéo Setasilk Lightening médium 45 ml Rozjasňuje
Pébéo Setasilk  Lightening médium 45 ml

naša cena 3,31 EurSetasilk discovery sada malá Sada 6 zažehlovacích
Setasilk discovery sada malá

naša cena 9,90 EurSada farieb na hodváb Setasilk v ateliérovom
Setasilk ateliérový kufrík

naša cena 45,00 EurSilk Royal sú vysoko koncentrované, vodou
Silk Royal 50ml

naša cena 3,52 EurMTI3Yz