Antikovacie farby a pasty

Pentart Antikovacie farby a pasty použijete na vytvorenie starého, ošúchaného vzhľadu na dekorovanom povrchu alebo kovového efektu s antikovaciou pastou.

Pentart Antikovacia pasta – Antique paste

Antikovacia pasta (Antique paste) je hustá pasta riediteľná riedidlom vhodná na dosiahnutie kovového efektu a na zvýraznenie prasklín krakelovacieho laku s jemnými líniami. Votrite pastu do želaného povrchu a prebytočnú pastu zotrite vlhkou handrou alebo handrou namočenou do terpentínového riedidla.

Pentart Antikovací gél – Antiquing gel

Antikovací gél (Antiquing gel) je vodou riediteľná farba v konzistencii í gélu, ktorá sa ľahko zotiera a vytvára tak starý, ošúchaný vzhľad na dekorovanom povrchu. Skvelo vynikne na povrchoch s reliéfom vytvoreným šablónovaním, alebo zvýrazní popukané miesta pri technike krakelovania. Vybraný predmet natrite najprv matnou akrylovou farbou alebo kriedovou farbou Dekor Paint a nechajte ich zaschnúť. Prípadne vytvorte reliéf pomocou šablóny a šablónovacích pást alebo štruktúrovacej pasty. Následne naneste antikovací gél v inom odtieni ako bol pôvodný prvý náter. Odtiene môžete navzájom kombinovať a miešať, aby ste dosiahli realistickejší výsledný efekt. Kým je náter antikovacieho gélu mokrý, môžete ho zotierať pomocou jemne navlhčenej handričky. Pomocou vytvárania tlaku a silnejšieho zotierania odstránite viac gélu. Antikovací gél vám pomôže dosiahnuť pravý antický vzhľad vašich predmetov. Takto ozdobený predmet môžete finálne zalakovať alebo ošetriť priehľadnou voskovou pastou. Balenie má objem 150 ml.

Pentart Antikovacia farba – Antiquing paint

Antikovacia farba (Antiquing paint) je novinkou značky PENTART. Je to vodouriediteľná farba, ktorá sa ľahko zotiera a vytvára tak starý, ošúchaný vzhľad na dekorovanom povrchu. Vybraný predmet natrite najprv matnou akrylovou farbou alebo kriedovou farbou Dekor Paint. Následne naneste antikovaciu farbu v inom odtieni ako bol pôvodný prvý náter. Odtiene môžete navzájom kombinovať a miešať, aby ste dosiahli realistickejší výsledný efekt. Farbu zotrite iba pomocou suchej handričky, alebo pre výraznejší efekt použite Odstraňovač antikovacích farieb. Pomocou neho dosiahnete pravý antický vzhľaď vašich predmetov. Takto ozdobený predmet môžete finálne zalakovať alebo ošetriť priehľadnou voskovou pastou.