Efektové pasty

Efektová pasta – Effect paste vám umožní vytvárať rôzne 3D štrukturované povrchy na dekorovaných predmetoch. Nanášajú sa pomocou štetca alebo špachtle a vytvárajú rôzne efekty na povrchu podľa druhu zvolenej pasty. Dobre sa kombinujú aj rôzne veľkosti zrna. Pasty sú vhodné na rôznorodé druhy materiálov.

Pentart kovová pasta – Iron paste

Pasta na vodnej báze obsahujúca prírodné minerály železa. Výborne sa hodí na imitáciu kovových predmetov, resp. predmetov umeleckého kováčstva. Vhodná aj ako základ na tvorbu hrdzavých efektov. Po uschnutí ju možno kombinovať s
metalickými voskovými pastami, docieliac tak zvláštny kovový efekt.

Pentart efektová pasta Machová  – Grass Effect paste

Moss effect paste je pasta imitujúca machový povrch na dekorovaných predmetoch. Pre dosiahnutie rozpínavého efektu použite tepelnú pištoľ. Na zjemnenie nasypte na mokrú pastu zamatový prášok. Pre tieňovanie použite matné akrylové farby v odtieňoch limetková, country zelená, jedľovo zelená, olivová. Je vodeodolná, chráňte pred mrazom!

Pentart kamenná pasta – Stone Effect paste

Kamenná pasta (Stone effect paste) je jemná štruktúrovacia pasta, ktorá po zaschnutí imituje kamenný alebo mramorový vzhľad. Ide o vodou riediteľnú pastu, ktorá sa nanáša ľahko štetcom alebo špachtľou na akýkoľvek povrch. Po úplnom vyschnutí ju môžete brúsiť. Jednotlivé odtiene je možné miešať alebo pomocou nich vytvárať rôzne prechody farieb.

Pentart kryštálová a snehová pasta – Snow Crystal and Ice paste

Pasta kryštálový efekt ( Ice crystal paste) je priehľadná pasta s trblietkami na báze vody. Používa sa na dekorovanie, kde chceme dosiahnuť ľadový kryštálový efekt alebo nakresliť cencúľe. Je vhodná na väčšinu povrchov vrátane skla.

Snehová pasta (Snow paste) je biela hrubozrnná pasta na vodnej báze určená na vytváranie zasnežených plôch. S cieľom vytvoriť realistickú zasneženú krajinku ju odporúčame kombinovať s pastami a perami snehový kryštál a ľadový kryštál.

Pentart efektová pasta Dúhová  – Rainbow paste

Dúhová pasta (Rainbow paste) je flexibilná, vodeodolná pasta, ktorá je po uschnutí priehľadná a obsahuje holografické pigmenty, ktoré vytvárajú dúhový efekt. Inak vynikne na svetlých a inak na tmavých podkladoch, ale v každom prípade výsledný efekt vyzerá ohromujúco. Môže sa aplikovať na akýkoľvek povrch, výborne sa hodí na techniku šablónovania.

Pentart Expandujúca pasta – Expand paste

Expandujúca pasta (Expand paste) je veľmi ľahká pasta na báze vody, vhodná na vytváranie hladkých a štruktúrovaných povrchov. Je vhodná pre techniku použitia šablón. Po nanesení pomocou šablóny a špachtle a vysušení pomocou tepelnej pištole sa roztiahne a vytvára zaujímavý nafúknutý povrch. Pastu môžeme použiť na vytvorenie 3D motívov na dreve, papieri, textile alebo na akomkoľvek inom predtým zdobenom povrchu. Uistite sa, že objekt, ktorý chcete vyzdobiť, je odolný proti ohňu!

Pentart Perličková efektová pasta – Bead paste

Perličková pasta (Bead paste) je pasta na báze vody, ktorá je po uschnutí priehľadná a lesklá. Vďaka malým skleneným perličkám sa výborne hodí pre špeciálne pozadia a trojrozmerné efekty. Dá sa aplikovať na akýkoľvek povrch a farbiť podľa želania.